• Bizleri Sosyal Medya'da Takip Edin !

TEMSİLCİLİKLERİMİZ

Tarihi Bedesten Çarşısı,Tarihi Kemeraltı Çarşısı

Trabzon - Tarihi Bedesten ÇarşısıTrabzon Bedesteni, 20.60 metreye 22.60 metre boyutlarında, dikdörtgen planlıdır. Trabzon Kalesi'nin çok yakınındadır. Türk Bedestenleri içerisinde tek kubbeli tek örnektir. Gülbaharhatun'un vakıfları arasındadır. Bedesten'e Kunduracılar Çarşısı ve Caddesi'nden girilebilir. Bedesten, İpek Yolu üzerinde, tüccarların doğudan aldıkları ipek, baharat gibi mallar için, başta İstanbul olmak üzere batıdaki çeşitli şehirlere doğru açılan bir ihracat merkeziydi
Bilgi kaynak: http://www.gezdikcegordukce.com/

 

Trabzon Kemeraltı Çarşısı

Trabzon'un en eski çarşısı olma özelliği taşıyan Trabzon Kemeraltı Çarşısı, şehrin tarihi çarşılarından biri. Bakırcıları ile meşhur olan şehirde, pek çok bakırcı dükkanı ve tezgahı yer alıyor.

Trabzon bakırı ve daha birçok hediyelik eşyayı Trabzon Kemeraltı Çarşısı'nda bulabilirsiniz. Dilerseniz bakırlarınızı kalaylatabilir ya da şekil verdirebilirsiniz. Bakırcıların yanı sıra, aklınıza gelebilecek her türlü dükkan ve tezgah yer alıyor Trabzon Kemeraltı Çarşısı'nda.

Giyimden takıya, hediyelik eşyalardan bakırcılara kadar her şeyi bulabileceğiniz Trabzon Kemeraltı Çarşısı'nı, yolunuz Trabzon'a düştüğünde mutlaka ziyaret edin.